0800330741

Основні фінансові події тижня, що минає (02.08.21 - 06.08.21)

Україна

  • МВФ прийняв рішення про розподіл глобальних квот для країн-учасниць. Україна отримає $2,7 млрд у другій половині серпня без будь-яких зобов'язань. Такий «подарунок» від МВФ дозволить Україні спокійно пройти пікову виплату за зовнішнім боргом ($2,7 млрд) у вересні. Однак програма з МВФ як і раніше заморожена.
  • Стенограма засідання НБУ вказала на одностайність членів монетарного комітету щодо підвищення облікової ставки два тижні тому. Слід також звернути увагу на натяки про можливе підвищення ставки ще на 50 б.п. (до 8,5%) вже не наступному засіданні 9 вересня.
  • Резерви НБУ виросли на 0,5% до максимуму цього року ($29 млрд). Ця новина дозволяє стримувати можливе зростання девальваційних настроїв на валютному ринку.
  • Мінфін провів ще невдаліший аукціон з продажу держоблігацій, ніж тижнем раніше, виручивши від продажу лише 1,9 млрд гривень. Результати аукціону вказують на відсутність інтересу інвесторів (в тому числі іноземних) до нових облігацій в умовах небажання Мінфіну підвищувати ставки розміщення.

Глобальні ринки

  • Протягом минулого тижня виходили досить суперечливі дані щодо економіки США. Так, негативні дані щодо зайнятості змінювалися оптимістичним індикаторами ділової активності. В результаті, курс євро/долар за підсумками тижня залишився практично незмінним.
  • Глобальна ціна на нафту помітно знизилася протягом тижня (на 8%) на тлі побоювань поширення нової хвилі коронавірусу у світі, і, зокрема через новий спалах у Китаї.