0800330741

Основні події майбутнього тижня

Фінансові новини

Україна

  • Небажання Міфіну підвищувати ставки по ОВДП при первинному продажі і плани міністерства знизити обсяг запозичень за рахунок перевиконання інших доходів дозволяють очікувати досить млявий аукціон у вівторок за обсягами і практично з незмінними ставками.
  • Публікація в понеділок стенограми монетарного комітету Нацбанку з приводу недавнього підвищення облікової ставки повинна пояснити системність такого рішення і вказати на можливі рішення по ставці на вересень. А на зараз консенсус-прогноз очікує паузу в підвищенні ставки у вересні.
  • Звіт Нацбанку в понеділок по індексу ділового оптимізму за липень повинен продемонструвати поліпшення очікувань бізнесу щодо відновлення економіки, що підтримає її зростання.
  • У середу Мінфін має планові виплати за зобов'язаннями МВФ (135 млн. доларів.). Не очікується якихось проблем або впливу на валютний ринок, оскільки Мінфін має достатню валютну ліквідність, особливо після недавнього дорозміщення єврооблігацій на 500 млн. доларів.
  • На початку серпня очікується отримання 2,7 млрд. доларів від МВФ у рамках перерозподілу глобальної нової квоти. Це повинна бути сильна підтримка для ліквідності Мінфіну, особливо напередодні майбутніх значних виплат за зовнішнім боргом на початку вересня. Дана виплата може сильно послабити будь-які девальваційні очікування на валютному ринку.

Глобальні ринки

  • Публікація ряду даних по економіці США за липень здатна дати першу оцінку потенціалу її відновлення. Так, індекс ділового оптимізму у виробничій сфері повинен продемонструвати збереження сильного попиту. Консенсус-прогноз передбачає індекс в липні практично на рівні червневого показника.
  • Публікація звіту по зайнятості може вказати на рівень допомоги по безробіттю в липні трохи нижче червневого рівня, що може свідчити про відновлення ринку праці. Дані публікації повинні надати підтримку долару.
  • Наступний тиждень буде досить спокійним з приводу яких-небудь даних по єврозоні, що має зберегти волатильність євро на низькому рівні. Публікація роздрібних продажів у єврозоні за червень не повинна значного вплинути на євро.